OSADA ŻYCIA NAD REGĄ

Odpoczywaj od zgiełku miasta w kontakcie z naturą, 

Pracuj zdalnie z widokiem na rzekę i roślinność, 

Załóż swój własny ogródek i kreuj życie,

Otaczaj się ludźmi, z którymi łączą Cię podobne wartości.

To wszystko jest możliwe, otwórz serce na pozytywne zmiany w swoim życiu.

LOKALIZACJA

Trzebiatów (woj. zachodniopomorskie), miasto Słonia, znajduje się ok. 30 km od Kołobrzegu, 13 minut autem do morza (Mrzeżyno). Działki przeznaczone pod osadę znajdują się blisko dworca PKP (na trasie Szczecin<>Kołobrzeg) oraz rynku w Trzebiatowie. Rega słynie ze spływów kajakowych i jest uwielbiana przez wędkarzy, głównie ze względu na łososie.

OPIS TERENU

Teren składa się z 10 działek rekreacyjnych w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Nad Regą” w Trzebiatowie (powierzchnia działek pomiędzy 390-710 m2).

Działki znajdują się bezpośrednio przy rzece Redze, w ustronnym miejscu ogródków działkowych.

Teren ten był długo nieużytkowany, w tamtym roku cały wyrównaliśmy i oczyściliśmy z dzikich drzewek i krzewów. W południowej części terenu zostawiliśmy część drzewek owocowych (m. in. jabłonie, mirabelki). Zdjęcia pochodzą z maja tamtego roku, jesienią teren został ogrodzony od strony rzeki ogrodzeniem z siatki i słupków betonowych. Płot od strony drogi i podziały pomiędzy poszczególnymi działkami wymagają wymierzenia i ogrodzenia.

Jest tu możliwość postawienia domków rekreacyjnych całorocznych do 35 m2 zabudowy (parter + poddasze lub antresola) lub altan (1 szt. na jedną działkę). Stwarza to wspaniałe warunki do założenia Osady Życia wraz z innymi, wspaniałymi ludźmi, którzy również pragną azylu i kontaktu z naturą i też się do nas przypadkiem zgłoszą, choć jak wiadomo przypadki nie istnieją 😉

Nasi Architekci Życia służą poradą, jeśli chodzi o rozwiązania zdrowego budownictwa naturalnego, rozwiązań energetycznych idących w stronę samowystarczalnych oraz samej formy domu, bo być może od dawna marzysz o własnym domku kopułowym?

Jako pierwsi w Polsce, uzgadniamy z Inwestorem nie tylko zakres inwestycji, ale poprzez współpracę z psychologami i terapeutami, dopasowujemy nową przestrzeń życiową do przyszłego stylu życia, który jest lub będzie nam potrzebny.

Cena za jedną działkę to 4000-5000 zł w zależności od wielkości, naturalnie istnieje możliwość kupna kilku działek, wszystko do poradzenia 😉

Poniżej przedstawiamy schematyczny podział działek – od wschodu rzeka Rega, od zachodu droga dojazdowa.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jaka jest forma własności działki?

Jak wszystkie działki ROD jest to wieloletnia dzierżawa, jako aktualni dzierżawcy zrzekamy się dzierżawy, a Państwo podpisują bezpośrednio umowę z zarządem ogródków (na miejscu lub listownie). Dzięki temu unikamy dodatkowych kosztów notarialnych.

Jakie są stałe opłaty?

Dzierżawa w zależności od wielkości działki to opłata roczna w wysokości ok. 250-350 zł (ceny z 2021 r.).

Czy mieszkańcy spoza województwa zachodniopomorskiego mogą dzierżawić działkę ROD w Trzebiatowie?

Tak, mogą, naturalnie pod warunkiem, że nie są już dzierżawcami innej działki ROD.

Co z mediami na działkach?

Obecnie działki nie są uzbrojone. W tym roku powstaje na ogródkach przyłącze energii (ENEA) i istnieje możliwość podłączenia się, dostęp do bieżącej wody wymagałby wywiercenia studni, a odprowadzenie ścieków – budowy szamba lub toalety kompostującej.

Czy można na działce prowadzić działalność gospodarczą?

Działki i wszystko, co na nich powstaje musi spełniać zapisy ogólnopolskiego Regulaminu ROD uchwalonego przez Polski Związek Działkowców, wg którego prowadzenie działalności gospodarczej jest zabronione. >LINK DO REGULAMINU

Czy można mieszkać na działkach?

Wg wyżej wspomnianego Regulaminu zamieszkiwanie na działce jest zakazane. Przez zamieszkiwanie rozumie się „przebywanie z zamiarem skupienia i realizacji swoich spraw życiowych”, ale możesz tam realizować swoje sprawy rekreacyjne 😉 Należy jednak pamiętać, że domek, altana, kamper, przyczepa kempingowa na działce nie jest obiektem mieszkalnym, czyli w praktyce – nie ma możliwości uzyskania meldunku.

Czy teren nie jest zalewowy?

Teren nie był zalewany przez ostanie kilkanaście lat po wybudowaniu zbiornika przelewowego za Trzebiatowem.

Czy są to działki budowlane?

Nie, są to działki rekreacyjne należące do Rodzinnych Ogródków Działkowych.

Jakie jest prawdopodobieństwo, że za kilka lat pewien deweloper nie wykupi tego terenu?

Złote czasy deweloperów dobiegają już końca z wielu przyczyn, a cały ten boom mieszkaniowy, jeśli do tej pory nie dotarł do Trzebiatowa, które jest bardzo małym, uroczym miasteczkiem, to już raczej nie dotrze 😉

KONTAKT

„Jeśli kiedykolwiek zamierzasz cieszyć się życiem – teraz jest na to czas – nie jutro, nie za rok. Dzisiaj powinno być zawsze najwspanialszym dniem.”

Thomas Dreier