OFERTA DLA INWESTORÓW

Współpracujemy z Fundacją im. Nikoli Tesli z siedzibą w Białymstoku, która od stycznia 2022 roku rusza z ogólnopolską „Akcją” obniżenia w Polsce cen energii elektrycznej do 5 groszy za kWh i wykorzystania tej energii na tzw. „potrzeby własne” za pomocą nowego typu Elektrowni Wodnych (Rynnowe Elektrownie Wodne) 70-90% taniej niż ceny rynkowe. Elektrownie Wodne są bardzo tanie, szybkie w budowie (konstrukcje stalowe), wydajne i posiadają pozytywną opinię Ochrony Środowiska i Sanepidu. Zwrot kosztów inwestycji nastąpi po ok. 12 miesiącach.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Fundacji w zakładce „Ekologia”.
Każdy w Polsce – dowolna firma… grupa firm lub gmina, osoby fizyczna czy wspólnoty mieszkaniowe, a także rolnicy będą mogli postawić sobie Elektrownię Wodną co obniży koszty produkcji oraz koszty życia. Właściciel Elektrowni będzie mógł własny tani prąd wykorzystać do ogrzewania budynków co przyniesie ogromne oszczędności (ok. 95% kosztów) gdyż nie będzie musiał kupować drogiego opału (węgiel, gaz, olej opałowy, drewno) – przy całkowicie zerowej emisji CO2 – (ogrzewanie elektryczne budynków) – co wpisuje się idealnie w zapisy Ustawy Anty-smogowej, a nadwyżkę energii będzie mógł sprzedać do Krajowej Sieci Energetycznej w cenie 16 groszy za 1 kWh.

Współpraca z Fundacją będzie się odbywała na zasadach know-how w oparciu o Umowę Franczyzy. W zamian za 1% prądu, który elektrownia wytworzy.

W załączeniu – podstawy prawne dotyczące Umowy Franczyzy: Całokształt wiadomości, czyli fachowej wiedzy oraz doświadczeń w zakresie technologii i procesu produkcyjnego dla określonego wyrobu lub usługi, które nie są powszechnie znane ani łatwo dostępne w postaci badań naukowych, które są niezbędne do zaprojektowania i wyliczenia mocy elektrowni – Nie będzie dwóch takich samych Elektrowni – każdą elektrownię należy oddzielnie wyliczyć i zbudować.

Fundacja zobowiązuje się do:

  • Pomocy w uzyskanie niezbędnych pozwoleń na postawienie Rynnowej Elektrowni Wodnej – pozwolenie na budowę oraz pozwolenie na wykorzystania rzeki do celów energetycznych itp.
  • Skosztorysowanie inwestycji (Elektrownia + Linie Kablowe) + wycena projektu oraz pomoc w uzyskaniu dofinansowania z funduszy krajowych lub unijnych – 80%
  • Wskazanie firm, które zajmą się stawianiem i budową Elektrowni na rzece a po przekazaniu do użytku elektrowni zajmą się konserwacją i naprawami elektrowni.

W związku z powyższym fundacja poszukuje inwestora lub grupy inwestorów (mile widziani inwestorzy z Polski) w celu utworzenia Polskiej Grupy Energetycznej OZE, która by się zajęła budową (produkcją) i stawianiem Dużych Elektrowni Wodnych na rzece Wiśle od miasta Kraków począwszy do ujścia w Gdańsku.

Niestety, ale małe rzeki w Polsce są już „zajęte” – fundacja zawarła umowy o współpracę z firmami lub jest w trakcie ich zawierania. Oprócz rzeki Wisły zostały jeszcze odcinki rzeki Odry w okolicach Szczecina.

Należy dodać, że do roku 2040 ( już za 19 lat) w Polsce zostaną zamknięte wszystkie kopalnie węgla, a co za tym idzie wszystkie Elektrownie Węglowe i Elektrociepłownie. W ich miejsce powstanie 40 Bloków Jądrowych – „Program polskiej energetyki jądrowej” (UCHWAŁA NR 141 RADY MINISTRÓW z dnia 2 października 2020 r. )

Fundacja im. Nikoli Tesli posiada w ofercie dwa rodzaje Ekologicznych Elektrowni:

  1. Elektrownie Wodne – Rynnowe Elektrownie Wodne
  2. Elektrownie Tesli (miliony Volt prądu stałego), które są alternatywą dla drogich Elektrowni Jądrowych z tą różnicą, że są dużo tańsze i nie produkują żadnych odpadów radioaktywnych, a w razie awarii nie grożą skażeniem środowiska.

A jeśli chodzi o zaspokojenie potrzeb Energetycznych oraz Ciepłowniczych całej Polski (w tym małych miast i wsi) wystarczyłoby 100-120 Elektrowni Wodnych o mocy 120-160 MW w cenie ok 520 – 550 milionów PLN (netto +VAT), które zastąpiłyby w Energetyce 55 Elektrociepłowni Węglowych czy Gazowych funkcjonujących obecnie w Polsce (które ogrzewają tylko duże miasta) lub 15 -17 Elektrowni Tesli w cenie podobnej do Elektrowni Wodnej tj. około 500 milionów PLN.

Niestety, ale Elektrownie Tesli wymagają tzw. Strefy Bezpieczeństwa w promieniu kilka kilometrów dlatego lepiej jest je stawiać na pustyniach. Dlatego – niniejsza oferta dotyczy tylko Elektrowni Wodnych.

*Podane wyżej ceny Elektrowni zostały skalkulowane w oparciu o ceny z 2015 roku. W związku z tym, że od tego czasu wszystko w Polsce podrożało – należy podane ceny podnieść o ok. 60 do 80 %.** Przy tak niskich kosztach inwestycji i niskich cenach prądu dla klientów – Fundacja nie obawia się żadnej konkurencji w postaci Państwowych Grup Energetycznych ani Zagranicznych Koncernów związanych z Energetyką Jądrową.

Zapraszamy do Współpracy

mail: planeta.zycia@protonmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *